Top 10 rallija trases Latvijā

Latvija ir Eiropas valsts ar bagātu rallija vēsturi. Tā ir izaudzinājusi dažus no pasaules labākajiem rallija braucējiem, un tās trases ir pazīstamas gan ar izaicinājumiem, gan aizraujošām sacensībām. Ja meklējat jaunu vietu, kur pārbaudīt savas prasmes, šeit ir 10 labākās rallija trases Latvijā.

Top 10 trases:

1. Biķernieku nacionālā sporta bāze – šī trase atrodas netālu no Rīgas, un tā ir viena no populārākajām Latvijā. Tajā ir gan šauru līkumu, gan garu taisņu kombinācija, tāpēc tas ir ideāli piemērots gan jūsu braukšanas prasmju, gan automašīnas veiktspējas pārbaudei. Trasē var izmantot arī vairākus dažādus tās variantus, tāpēc jūs vienmēr varat atrast jaunu izaicinājumu.

2. Valmieras trase – Valmieras trase atrodas Valmieras pilsētā, un tā tiek uzskatīta par vienu no tehniskākajām trasēm Latvijā. Tajā ir daudz augstuma maiņu un šauru līkumu, tāpēc ir svarīgi būt precīzam braukšanā. Šajā trasē notiek arī Latvijas rallija čempionāts, tāpēc varat būt droši, ka konkurence vienmēr ir sīva.

3. Daugavpils trase – Daugavpils trase atrodas Daugavpils pilsētā, un tā ir viena no garākajām rallija trasēm Latvijā. Tajā ir gan ātru, gan tehnisku ātrumposmu kombinācija, tāpēc jums ir jāspēj uzturēt ātrumu, vienlaikus saglabājot precizitāti braukšanā. Šī trase ir pazīstama arī ar to, ka tā ir ļoti putekļaina, tāpēc pirms ierašanās pārliecinieties, ka esat labi nomazgājis automašīnu!

4. Jelgavas trase – Jelgavas trase atrodas netālu no Jelgavas pilsētas, un tā ir viena no gleznainākajām rallija trasēm Latvijā. Tajā ir gan atklātu, gan meža posmu kombinācija, tāpēc jums ir jāspēj labi tikt galā ar abiem reljefa tipiem. Šajā trasē notiek arī Latvijas rallijkrosa čempionāts, tāpēc, ja nolemjat šeit piedalīties sacensībās, varat sagaidīt sīvu konkurenci.

5. Liepājas trase – Liepājas trase atrodas Liepājas pilsētā, un tā ir viena no ātrākajām rallija trasēm Latvijā. Tajā ir garas taisnes un ātrumposmi, tāpēc, lai šeit būtu konkurētspējīgi, jums ir nepieciešama ātra automašīna. Šī trase ir pazīstama arī ar to, ka slapjā laikā tā ir ļoti slidena, tāpēc esiet uzmanīgi, ja sacenšaties lietainā laikā!

6. Ogres trase – Ogres trase atrodas netālu no Ogres pilsētas, un tā ir viena no sarežģītākajām rallija trasēm Latvijā. Tajā ir gan šauru līkumu, gan atklātu posmu kombinācija, tāpēc jums jāspēj uzturēt ātrums, vienlaikus saglabājot precizitāti braukšanā. Šajā trasē notiek arī Latvijas kalnu rallijreida čempionāts, tāpēc, ja nolemjat šeit piedalīties sacensībās, varat sagaidīt sīvu konkurenci.

7. Saulkrastu trase – Saulkrastu trase atrodas Saulkrastu pilsētā, un no tās paveras skaisti skati uz Baltijas jūru. Sacenšoties šeit, ir svarīgi rēķināties ar mainīgajiem laika apstākļiem, jo vējš un lietus var padarīt šo apli ļoti bīstamu. Šajā trasē notiek arī Latvijas drifta čempionāts, tāpēc, ja vēlaties izbaudīt sānslīdes sacensības, šī noteikti ir īstā vieta jums!

8. Siguldas trase – Siguldas trase atrodas netālu no Siguldas pilsētas, un no tās paveras satriecoši skati uz Gaujas Nacionālo parku. Šī trase ir pazīstama ar to, ka ir ļoti tehniska, ar daudzām augstuma izmaiņām un asiem līkumiem. Tāpēc, ja vēlaties šeit būt konkurētspējīgs, ir svarīgi precīzi braukt.

9. Talsu trase – Talsu trase atrodas Talsu pilsētā, un daudzi to uzskata par vienu no labākajām rallija trasēm Latvijā.Tajā ir daudz atvērtu posmu un ātru pagriezienu, tāpēc, lai šeit būtu konkurētspējīgi, ir nepieciešama ātra automašīna.Šī trase ir pazīstama arī ar to, ka slapjā laikā tā ir ļoti slidena, tāpēc esiet uzmanīgi, ja braucat lietus apstākļos!

10 . Ventspils trase – Ventspils trase atrodas Ventspils pilsētā, un tā ir viena no garākajām rallija trasēm Latvijā, tajā ir gan ātri, gan tehniski posmi, tāpēc jums ir jāspēj saglabāt ātrumu, vienlaikus saglabājot precizitāti braukšanā .Šajā trasē notiek arī Latvijas rallijkrosa čempionāts, tāpēc varat sagaidīt sīvu konkurenci, ja nolemjat šeit sacensties!